Stále menej ľudí sa uchyľuje k chirurgickému zákroku na omladenie pokožky, pretože existuje pomerne veľa alternatívnych nechirurgických metód. Sú lepšie tolerované a ich účinok sa nelíši v trvaní. Trvajú tiež oveľa menej času a nevyžadujú rehabilitáciu. Nechirurgické metódy ponúka estetická kozmetológia - nový míľnik v smere starostlivosti o pokožku.
Estetické omladenie
Estetické omladenie pokožky je predĺženie mladistvosti pokožky bez použitia chirurgického zákroku. V poslednej dobe sa čoraz viac rozširujú postupy týkajúce sa najmä estetickej kozmetológie. Je to tak kvôli skutočnosti, že stále viac a viac operačných metód existuje. Ak nie každý človek pôjde za chirurgovým stolom kvôli hladkej, zdravej a krásnej pokožke, potom sa mnohí zhodnú na estetike.
Medzi nechirurgické zákroky patria: masáž, injekcie, použitie rôznych krémov, zdvíhanie, lúpanie, karboxyterapia atď. Pomocou estetickej kozmetológie môžete napraviť nedokonalosti pleti, zvlhčiť epidermis, zmeniť kontúry tváre, eliminovať vrásky a iné známky starnutia. Estetickú kozmetológiu používajú nielen ženy, hoci ich je väčšina, ale aj zástupcovia mužskej polovice populácie.
Metódy estetického omladenia
Estetická kozmetológia zahŕňa omladenie injekciou, omladenie hardvéru, masáže a preventívne procedúry. Kozmetické procedúry používajúce injekcie zahŕňajú:
- Mezoterapia- je injekcia liekov, ktoré môžu zvýšiť pružnosť pokožky, obnoviť zdravé sfarbenie horných vrstiev epidermy, vyhladiť vrásky a celkový reliéf tváre a tela. Botox je dlhodobo najpopulárnejším liekom na mezoterapiu.
Dôležité!Okrem omladzujúceho účinku možno po zavedení botoxu pozorovať aj vedľajšie účinky, ako sú: výskyt alergickej vyrážky, ťažkosti s dýchaním, problémy s očami a zrakom, zlyhanie srdcového rytmu, svrbenie v oblasti podávanie liekov.
Ak vezmeme do úvahy negatívny vplyv na telo, ktorý sa skôr alebo neskôr prejaví u väčšiny používateľov tohto lieku, kozmetológovia vytvárajú ďalšie produkty, ktoré sú hodnými náhradami Botoxu, ako napríklad: kyselina hyalurónová, fibroblasty, kolagénový extrakt a ďalšie.
- PlazmoliftingJe relatívne mladá metóda v kozmeteológii. Spočíva v zavedení vlastnej krvnej plazmy do hĺbky nie väčšej ako 5 mm do hornej vrstvy epidermy. Za týmto účelom je venózna krv človeka umiestnená do špeciálneho prístroja, ktorý oddeľuje plazmu od nej. Hlavnou vecou nie je narušiť prevádzkový poriadok separačnej odstredivky. Táto plazma sa potom vstrekuje do ľudskej kože. Táto metóda je dobrá, pretože pri správnom použití nie sú pozorované vedľajšie účinky.
- Biorevitalizácia- spočíva v zavedení kyseliny hyalurónovej do pokožky. Pôsobí pomerne dlho, pri čom okrem vizuálneho zlepšenia vzhľadu pokožky ju aj hydratuje a vyživuje.
- Liečba ozónom- moderná metóda nasýtenia pokožky kyslíkom, v dôsledku ktorej sa spúšťajú prirodzené procesy regenerácie buniek epidermy. V zásade sa na rozdiel od predchádzajúcej metódy používa iba na problémové oblasti pokožky. Po liečbe ozónom možno pozorovať tieto účinky: obnova podkožného tkaniva, zlepšenie mikrocirkulácie krvi, vyhladenie vrások, vyrovnanie farby pleti, stimulácia metabolických procesov v pokožke.
- Obrysový plast- toto je zavedenie špeciálnych prípravkov - plnív, ktoré dokážu obnoviť stratený objem rôznych častí tela. Vo väčšine prípadov medzi plnidlá patrí kyselina hyalurónová, kolagénový extrakt a ďalšie pomocné prípravky v množstve, ktoré je pre telo bezpečné.
Omladenie hardvéru zahŕňa:
- ELOS omladenie- jeden z „najmladších" kozmetických postupov na omladenie tváre. Vykonáva sa pomocou vplyvu slabých impulzov prúdu a svetla na horné vrstvy epidermy. S jeho pomocou môžete stimulovať metabolické procesy pokožky, zmenšiť hĺbku vrások, zbaviť sa mimických vrások. Postup je bezbolestný a nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity.
- Laserové ošetrenie- spočíva v odstránení mŕtvych častíc epitelu pomocou laseru špeciálnej dĺžky. Je veľmi populárny kvôli absencii vedľajších účinkov. Procedúra omladenia nespôsobuje žiadne bolestivé pocity. Vďaka tomu môžete na bunkovej úrovni pozorovať zvýšenie elasticity a pevnosti pokožky, zosúladenie farieb, obnovu pokožky.
- Fotorejuvenizácia- zmenšuje hĺbku vrások, eliminuje vyrážky rôzneho pôvodu, skrýva kapilárne pletivo. To všetko sa deje vystavením pokožky svetelným impulzom. Najrýchlejší postup zo všetkých vyššie uvedených. Používa sa hlavne pre ľudí starších ako 40 rokov.
- Zdvíhanie rádiových vĺn- má trvalý účinok. Procedúra zahrnuje vystavenie pokožky rádiomagnetickým vlnám. Po ukončení tohto postupu sa pozoruje zvýšenie elasticity pokožky a všeobecný omladzujúci účinok.
- Thermage- dobre odstraňuje skoré príznaky starnutia. Spočíva v účinku vysokofrekvenčného žiarenia na hlboké vrstvy pokožky. Postup nemá žiadne kontraindikácie, neexistujú žiadne vedľajšie účinky. Thermage je obľúbený so stabilným účinkom. Je schopný omladiť pokožku pri jednom zákroku ročne.
Na poznámku.Masáže je možné vykonávať nielen v kozmetických salónoch, ale aj doma. Hlavnou vecou je pochopiť, ktorá oblasť by mala byť ovplyvnená, a vziať do úvahy zvláštnosti pokožky.
Preventívne opatrenia na omladenie pokožky sa vykonávajú pomocou krémov proti starnutiu s obsahom kolagénového extraktu a kyseliny hyalurónovej.
Ako zvoliť správnu starostlivosť
Pre každý typ pleti si môžete zvoliť vlastné výrobky starostlivosti. Existujú tri typy pleti: suchá, mastná, zmiešaná. Tie výrobky, ktoré sú vhodné pre mastnú pleť, si so suchou pleťou nepomôžu. Ak pokožka vyžaduje účinnejšie produkty ako len krém, aj keď s kyselinou hyalurónovou, môžete absolvovať množstvo procedúr s omladzujúcim účinkom.
Aký je najlepší postup pre omladenie tváre? Hardvérové metódy omladenia sa považujú za najbežnejšie, pretože majú skôr dlhotrvajúci účinok bez vedľajších účinkov a výsledok presahuje mnohé očakávania. Aby bola hardvérová medicína na omladenie účinná, mali by ste podstúpiť postup.
Pre rýchlejšie dosiahnutie požadovaného výsledku sa môžete uchýliť k injekciám. Mali by ste však starostlivo preštudovať lieky, ktoré sa vstrekujú do vrstiev epidermy, pretože môžu spôsobiť alergické reakcie a ďalšie vedľajšie účinky.
Domáce procedúry
O svoju pokožku sa môžete starať aj doma. To si nevyžaduje špeciálne školenie. Veľké množstvo žien sa snaží udržiavať mladistvú pokožku a nepohybuje sa ďaleko od zrkadla vo svojej vlastnej kúpeľni. Domáce ošetrenie má svoju výhodu. Po prvé, sú stopercentne prírodné a po druhé, je to oveľa lacnejšia možnosť ako ísť do salónu krásy.
Jeden z najbežnejších domácich krémov je retinoický. Nachádza sa vo väčšine kozmetiky používanej v drahých kozmetických salónoch. Samostatne je tento nástroj dosť lacný. Na jar a na jeseň sa odporúča aplikovať ho na problémové oblasti po dobu 3 týždňov.
Môžete tiež použiť rôzne pleťové masky doma. Dnes nie sú problémy so zakúpením masiek na pleť v špecializovaných predajniach. Ak však maska z nejakého dôvodu nebola zakúpená, je možné ju pripraviť doma. Zvyčajne sa skladá z ingrediencií, ktoré sú vždy v domácnosti.
Malo by sa to chápať!Starostlivosť o pokožku vyžaduje neustále sledovanie a pravidelné postupy. Nebude to mať žiadny vplyv, ak budete masku robiť raz mesačne.
Prevencia a starostlivosť
Preventívne opatrenia na starostlivosť o pokožku zahŕňajú: masáž, čistenie tváre a používanie krémov proti starnutiu.
Poznámka!Aby pokožka tváre vyzerala zdravo a krásne, je potrebné vylúčiť zo života nízkokalorické diéty. Musíte tiež piť veľa čistej vody - najmenej 1, 5 litra denne.
Pri správnom prístupe k starostlivosti o pleť vás poteší dlhodobo zdravím, bez vrások a pružnosťou. Najdôležitejšie je dodržiavať určité pravidlá starostlivosti o rôzne typy pokožky. Je tiež potrebné pochopiť, že akékoľvek kozmetické procedúry v salónoch spojené s rôznymi technikami omladenia pokožky by mali vykonávať iba kvalifikovaní odborníci.